Hallitus

Padaspartion hallituksen tehtävänä on ohjata ja johtaa lippukunnan toimintaa.

Hallitus vastaa lisäksi käytännön asioiden toteuttamisesta lippukunnan sisällä. Hallitus kokoontuu noin kerran kuukaudessa poislukien kesäkuukaudet.

Hallituksen puheenjohtajana toimii lippukunnan johtaja. Hallitukseen kuuluu lippukunnan johtajan lisäksi 3-5 varsinaista jäsentä ja 3-5 varajäsentä.

Hallituksen jäsenillä ja varajäsenillä on osallistumisoikeus hallituksen kokouksiin.

Hallituksen toimikausi on yksi kalenterivuosi.

Kaikkiin hallituksen jäseniin saat yhteyttä osoitteella hallitus@padaspartio.fi.

Padaspartio Ry:n hallitus vuonna 2022

Lippukunnan johtaja

nimi sähköposti
Mertsalmi Aleksi lippukunnanjohtaja@padaspartio.fi

Varsinaiset jäsenet

nimi sähköposti
Wallenius Veeti veeti@padaspartio.fi
Sysmäläinen Matti matti@padaspartio.fi
Alho Riina riina@padaspartio.fi
Alho Katja katja@padaspartio.fi

Varajäsenet

nimi sähköposti
Alho Mikko mikko@padaspartio.fi
Leppäjärvi Janita janita@padaspartio.fi
Sysmäläinen Päivi paivi@padaspartio.fi
Suntela Karti katri@padaspartio.fi