Hallitus

Padaspartion hallituksen tehtävänä on ohjata ja johtaa lippukunnan toimintaa.

Hallitus vastaa lisäksi käytännön asioiden toteuttamisesta lippukunnan sisällä. Hallitus kokoontuu noin kerran kuukaudessa poislukien kesäkuukaudet.

Hallituksen puheenjohtajana toimii lippukunnan johtaja. Hallitukseen kuuluu lippukunnan johtajan lisäksi 3-5 varsinaista jäsentä ja 3-5 varajäsentä.

Hallituksen jäsenillä ja varajäsenillä on osallistumisoikeus hallituksen kokouksiin.

Hallituksen toimikausi on yksi kalenterivuosi.

Kaikkiin hallituksen jäseniin saat yhteyttä osoitteella hallitus@padaspartio.fi.

Padaspartio Ry:n hallitus vuonna 2018

Lippukunnan johtaja

nimi sähköposti
Mertsalmi Aleksi lippukunnanjohtaja@padaspartio.fi

Varsinaiset jäsenet

nimi sähköposti
Alho Katja katja@padaspartio.fi
Alhola Antti antti@padaspartio.fi
Leppäjärvi Janita janita@padaspartio.fi
Salmén Mika mika@padaspartio.fi
Sysmäläinen Matti matti@padaspartio.fi

Varajäsenet

nimi sähköposti
Alho Mikko mikko@padaspartio.fi
Alhola Ida ida@padaspartio.fi
Lahtinen Santeri santeri@padaspartio.fi
Rajala Laura laura@padaspartio.fi
Ruuti Tiia tiia@padaspartio.fi